• Ostrov Ischia

Livigno - Itálie/Alta Valtellina

Jedno z nejoblíbenějších italských zimních i letních středisek

Livigno je horské městečko, které se nachází v srdci Alp na severu Itálie, v nejsevernější části Lombardie, regionu Itálie. Livigno je také nejlidnatějším městem, které se nachází v nadmořské výšce nad 1500m.n.m. a je celoročně obývané.

Livigno29

Hledáte to nejlepší lyžování? Jezdíte rádi na Biku? Potom je Livigno správná volba

Livigno je městečko táhnoucí se dolinou Valle di Livigno v sevření až 3000m vysokých horských masívů. Livigno sice leží v údolí ve srovnání s okolními velikány, ale přesto je ve výšce 1816m.n.m. Livigno má trochu netradiční tvar a připomíná dlouhého hada, který se natáhl přes celé údolí.

Livigno je rozdělené do několika částí. Nejdůležitější částí je centrum neboli San Antonio, které je nevíce navštěvované turisty. Projít se zde můžete po pěší zóně obklopené mnoha obchody a hotely. V této centrální části má Livigno také svůj nejstarší hotel. Severně od centra je další část města Livigno - S. Maria, kde dominantou je farní kostel Santa Maria Nascente, jsou zde různá sportovní zařízení, kino, školy a také ledová plochá dráha. Severní část města uzavírá jezero Lago di Livigno.

Jižně od centra je část S.Rocco, která je ve vyšší poloze než jiné části městečka Livigno a najdete zde v zimě kluziště, v létě tenisový kurt.V S. Rocco je také diskotéka "Kokodi" a začínají zde svahy lyžařského střediska Carosello 3000. Dále na jih je část zvaná Forcola, která je nejextrémnější částí města Livigno. Je to horský průsmyk ve výšce 2315m.n.m. a nachází se nedaleko hranic se Švýcarskem, které jsou však přístupné jen v létě, pro extrémnost krajiny.

Na úbočí, východně od centra je nejmladší část města Livigno - Teola. V této části jsou převážně ubytovací zařízení a hotely. Tato část městečka Livigno je v bezprostřední blízkosti sportovního zařízení ve svazích Mottolino - v létě bike park Mottolino, v zimě snowpartk Mottolino.

Doprava po Livignu

Pohybovat se v Livignu bez automobilu je možné. Hlavní vleky a lanovky a všechny neuralgické zóny dané lokality jsou obsluhovány účinnou a bezplatnou kyvadlovou autobusovou dopravou, která spojuje celou obec od kempů v zóně Forcola až po oblast jezera.

Kabinkové lanovky Carosello 3000 (se zastávkou přímo naproti vlekům/lanovkám) a Livigno Centro (50 metrů pěšky uvnitř pěší zóny) jsou pokryty všemi linkami bezplatného autobusu: modrou, červenou a žlutou.

Počasí

V Livignu převládá klidné studené klima. Průměrná roční teplota se pohybuje okolo 3ºC. Hlavní zimní sezóna a nejlepší počasí pro lyžování jsou zde od prosince do února. Naopak nejteplejší počasí má Livigno v červenci, kdy se teplota pohybuje mezi 10 až 15ºC. V červenci také nastává období s největším počtem srážek, nejsušší měsíc je březen.