• Ostrov Ischia

Livigno - lyžování / snowboarding / freeride / běžky

  • 1809 - 2798 m n.m.
  • 115 km sjezdových tratí
  • 10 černých (11 km), 54 červených (75 km), 38 modrých (29 km)
  • 4 kabiny, 14 sedaček, 16 vleků
  • 2 x snowpark, U rampa
  • lyžování ve volném terénu, skialpinistické trasy, paragliding
  • 85 km s umělým sněhem
  • 40 km běžeckých tratí

Livigno bývalo jen malé městečko, které bylo po staletí v zimě zcela odříznuté od světa. Postupem času se rozrůstalo, vyrůstaly zde nové a nové sjezdovky, vybudovaly se příjezdové cesty a tunely a dnes Livigno patří k nejvyhlášenějším a nejvyhledávanějším střediskům Itálie pro úchvatné scenérie a kvalitu lyžařských středisek. Livigno je rozeseté po obou stranách říčky protékající údolím v objetí vysokých horských štítů. Na obou stranách města vyrostly lyžařské areály, které ačkoli jsou oba v Itálii, jsou nazývány italský "Carosello 3000" a švýcarský "Mottolino". Areál Mottolino je od Švýcarska co by kamenem dohodil.

Livigno17

Zimní sezona v Livignu začíná v listopadu a končí v květnu. Livigno díky své poloze zaručuje dostatečné množství sněhové pokrývky a oproti jiným střediskům tedy můžete dojet na lyžích až do města, což v jiných níže uložených střediscích bývá dost častý problém. Livigno nabízí dokonale propracovanou síť lanovek po obou stranách hor. V Livignu na Vás čeká více než 30 lanovek a vleků - 4 kabinové lanovky, 14 sedačkových lanovek a 16 vleků. Tato dokonalá síť spojuje 115 km sjezdových tratí různé obtížnosti. Na svazích je pro Vás připraveno 12 černých sjezdovek, 37 červených a 29 modrých sjezdovek. Na své si tedy přijdou jak začátečníci, tak i pokročilý lyžaři. Pro zájemce zde na začátečníky čeká asi 80 instruktorů v lyžařské škole.

Kromě lyžařských areálů se Livigno pyšní i dvěma snowparky, z nichž jeden je největším snowparkem Itálie a patří k nejlepším v Evropě. Livigno má dostatek prostoru i pro freestyle. Dobří lyžaři, kteří touží po troše adrenalinu, mohou vyzkoušet heliskiing - neboli na lyže z vrtulníku. Dovolená v tomto bílém ráji je ideální také pro milovníky běžkaření. Upravené běžecké stopy Vám učarují panoramatickými výhledy a krásou přírody, jíž protínají. Dech beroucí je pohled na třpyt zasněžených vrcholků a ještě větší adrenalin Vám do žil nalije pohled z výšky na kluzáku nebo při paraglidingu. Držíte-li se raději přecijen při zemi, můžete zkusit sněžné skútry. Livigno je město mnoha možností, můžete se zkusit nechat svézt rolbou, nebo se bořit do sněhové peřiny na hřbetu koně, nebo třeba jen usednout do kočáru k prohlídce města. V Livignu najdete i bazény a wellnes centra, kde kromě sportu můžete dokonale relaxovat. Livigno uchvátí i motoristy, kteří si mohou pronajmout motokáru a zazávodit si na ledové ploché dráze. Kdybyste chtěli na chvíli vydechnout od bílého sportování, vyrazte na nákupy. Livigno je v bezcelní zóně, proto Vás nákupy jistě potěší.

Zimní zájezdy do Livigna s CK Fede >>

Lanovky a vleky

mapa mapa lanovky

Běžky

Italská oblast Livigno nabízí celkem 40 km dobře upravovaných běžkařských stop. Díky umístění v horském údolí jsou tady podmínky pro běžecké lyžování téměř dokonalé.

V samotném údolí narazíte celkem asi na 30 km dobře udržovaných tratí, které můžete využívat zcela zdarma, když si s sebou vezmete běžky. Již na prvním sněhu se tady můžete prohánět při běhu na lyžích.

Je už pak jedno, zda to bude na lehčích či těžších úsecích, hlavně, že ve zdejším otevřeném údolí téměř nepřetržitě svítí sluníčko.

V prosinci se tu každoročně koná La Sgambeda, mezinárodní maratón v běhu na lyžích, jímž se zahajuje nejen běžkařská sezóna, ale i sezóna populárních závodů FIS Worldloppet Cupu.

Fotogalerie