• Ostrov Ischia

Livigno - nejznámější areály

Areál Carosello

carosello

Jedná se o areál, který se rozkládá na pravé straně obce Livigna (pokud přijíždíme od tunelu) a jmenuje se dle lanovky Carosello 3000. Celý areál je vzájemně propojen lanovkami.

Obrovskou výhodou tohoto areálu je jeho zaměření na děti. Je to dané polohou, kdy spousta lanovek a vleků je umístěna prakticky v městečku Livigno, některé v centru, některé dál, ale všechny mírné a dobře dostupné. Další výhodou je, že pokud máte ubytování v centru Livigna či kdekoliv v pravé části, tak "téměř vždy" je možné z lyžování dojet až domů na lyžích a často i od domu na lanovku či vlek.

Areál Mottolino

Mottolino

Menší, ale kompaktnější a celkově sportovnější areál Mottolino spojuje s Livignem 12místná gondola. Především tratě spadající z kót Monte Sponda a Monte della Neve holým svahem směrem k Livignu jsou špičkové. Hustý spletenec sjezdovek obsluhují krytá 4 a 6sedačka, přičemž se vesměs jedná o dálniční červené až černé tratě, jedna členitá černá pak pokračuje od spodní stanice 6sedačky až do města. Ideální sjezdovka na rozlyžování je červená (široká a mírnější), která míří z Mottolina do průsmyku Trepalle. Podél kabinkové lanovky do Livigna stéká širokánská a oblíbená červená sjezdovka.

Snowpark Mottolino

Mottolino snowpark

Mottolino byl jedním z prvních snowparků vybudovaných v Itálii. Byl postaven na konci 90. let minulého století, kdy se snowboarding stával více a více oblíbenějším mezi zimními sportovci. Jak na národní, tak i na mezinárodní úrovni získal již několik ocenění a dnes je jedním z nejlepších parků v celé Itálii. Stal se opravdovou "Mekkou" těch nejslavnějších snowboardistů, ale také se tu pravidelně odehrávají ta nejdůležitější sportovní klání ve stylu freeski v celé Evropě. Při posledním udílení cen pro získalo Mottolino dokonce hned 4 "Oscary": Nejlepší Snowpark, Nejlepší Pro Line, Nejlepší marketing a Nejlepší speciální překážka. Konaly se zde i významné události, jako je třeba "Burton European Open", fotoshootingy pro odborné časopisy, "River Jump" a další jedinečné akce. Vedle lyžařské chaty M'eating Point vede 4-sedačková lanovka Trepalle. Snowpark Mottolino se denně pečlivě upravuje.