• Ostrov Ischia

Hotel ALPEN VILLAGE ***

Hotel Alpen Village je hotelový komplex, který tvoří sedm třípodlažních budov, které jsou vzájemně propojeny chodbami. Jeho kapacita je 163 jednoduše zařízených pokojů. Alpen Village se řadí mezi větší hotely s mezinárodní klientelou. Celý komplex se nachází na místě s panoramatickým výhledem na malebné centrum městečka Livigno.

liv 6

Hotelové vybavení a služby

Recepce, lobby, restaurace, bar, piano bar, společenská místnost s TV sat., sluneční terasa s lehátky, dětský koutek s hlídací službou, animační programy, uvítací přípitek, 2x internet point, wi-fi připojení k internetu, hotelový trezor, úschovna lyží, vyhrazené parkoviště, garážová stání, půjčovna a servis lyžařského vybavení, lyžařská škola

Relax a sport

bazén (15x6m), vířivka, relaxační koutek s lehátky, 2x venkovní finská sauna, masáže, kosmetické služby, posilovna, spinning

Poloha hotelu

 • Livigno centrum – 1,5 km
 • skiareál Mottolino – 200 m
 • skiareál Carosello – 1,5 km
 • skibus – 50 m

V Livignu se nachází nespočet areálů, každý nabízí různé druhy vyžití, od jednodušších sjezdovek, které jsou určené pro rozježdění, nebo pro začátečníky až po černé sjezdovky, freeride, snowpark...

Livigno - SKI FREE

Pokud se Livignu ubytujete do 24.12, a nebo pak od 7.4 v některém z hotelů, penzionů nebo apartmánů (minimálně na 4 noci), obdržíte skipas zdarma.

Vybrat si můžete z opravdu široké nabídky: Je zde k dispozici na 115 km sjezdovek, neustále zasněžených a perfektně připravených, moderní lanovky a lyžařské vleky, a také dva snowparky.

V nadmořské výšce 1.816 m jsou prakticky vždy zaručeny přímo ideální podmínky k provozování zimních sportů a díky umělým zasněžovacím systémům může být pokryto v případě nepříznivého počasí až 80 % sjezdovek i umělým sněhem. Máte chuť zalyžovat si na dobrém sněhu? Livigno je pak bezesporu tou správnou volbou.

Akce"Skipass Free" je dostupná ve vybraných hotelech, penzionech i v apartmánech.

Livigno - nejznámější areály

Areál Carosello

carosello

Jedná se o areál, který se rozkládá na pravé straně obce Livigna (pokud přijíždíme od tunelu) a jmenuje se dle lanovky Carosello 3000. Celý areál je vzájemně propojen lanovkami.

Obrovskou výhodou tohoto areálu je jeho zaměření na děti. Je to dané polohou, kdy spousta lanovek a vleků je umístěna prakticky v městečku Livigno, některé v centru, některé dál, ale všechny mírné a dobře dostupné. Další výhodou je, že pokud máte ubytování v centru Livigna či kdekoliv v pravé části, tak "téměř vždy" je možné z lyžování dojet až domů na lyžích a často i od domu na lanovku či vlek.

Areál Mottolino

Mottolino

Menší, ale kompaktnější a celkově sportovnější areál Mottolino spojuje s Livignem 12místná gondola. Především tratě spadající z kót Monte Sponda a Monte della Neve holým svahem směrem k Livignu jsou špičkové. Hustý spletenec sjezdovek obsluhují krytá 4 a 6sedačka, přičemž se vesměs jedná o dálniční červené až černé tratě, jedna členitá černá pak pokračuje od spodní stanice 6sedačky až do města. Ideální sjezdovka na rozlyžování je červená (široká a mírnější), která míří z Mottolina do průsmyku Trepalle. Podél kabinkové lanovky do Livigna stéká širokánská a oblíbená červená sjezdovka.

Snowpark Mottolino

Mottolino snowpark

Mottolino byl jedním z prvních snowparků vybudovaných v Itálii. Byl postaven na konci 90. let minulého století, kdy se snowboarding stával více a více oblíbenějším mezi zimními sportovci. Jak na národní, tak i na mezinárodní úrovni získal již několik ocenění a dnes je jedním z nejlepších parků v celé Itálii. Stal se opravdovou "Mekkou" těch nejslavnějších snowboardistů, ale také se tu pravidelně odehrávají ta nejdůležitější sportovní klání ve stylu freeski v celé Evropě. Při posledním udílení cen pro získalo Mottolino dokonce hned 4 "Oscary": Nejlepší Snowpark, Nejlepší Pro Line, Nejlepší marketing a Nejlepší speciální překážka. Konaly se zde i významné události, jako je třeba "Burton European Open", fotoshootingy pro odborné časopisy, "River Jump" a další jedinečné akce. Vedle lyžařské chaty M'eating Point vede 4-sedačková lanovka Trepalle. Snowpark Mottolino se denně pečlivě upravuje.

Bezcelní zóna

Livigno je nejen lyžařským, ale také nákupním rájem. Především díky statutu bezcelní zóny. Tu městečku kvůli jeho špatné dostupnosti v dobách dávno minulých udělil císař Napoleon Bonaparte. Livigno je dnes dostupné i v zimních měsících takřka bez problémů. Statut bezcelní zóny mu však zůstal přidělen dodnes. Pro nákupčí to znamená, že z prodávaného zboží se neodvádí clo, daň z přidané hodnoty ani jiné další spotřební daně. Tento fakt městečku přirozeně přidává na popularitě. Nejvíce obchodů je přirozeně ve středu města tedy spíše na pěší zóně, která se vine městečkem.

V Livignu a jeho okolí nalezneme dle všeho více než 200 duty free obchodů. Nejžádanějším artiklem je zde bezesporu alkohol. Naleznete zde téměř všechny běžně prodávané značky i některé speciální. Nákup tvrdého alkoholu se v Livignu vyplatí možná nejvíce. K dostání je však i víno, sekt a další. Ruku v ruce s prodejem alkoholu jde prodej cigaret a tabákových výrobků vůbec. U tohoto zboží však pozor, je nejvíce hlídané na hranicích. Po alkoholu a cigaretách vychází také velmi výhodně prodej parfémů. Od obyčejných, až po ty nejluxusnější značky. Zajímavostí je, že místní parfumerie si drží vždy přibližně stejné ceny. Obecně se více vyplatí nákup dražších značek, levnější se dají na internetu pořídit i v Čechách za podobné ceny.

duty free livigno

Obchodů s oblečením je v Livignu také spousta. Ovšem zde platí, že nakupujete zpravidla to nejdražší co je na trhu. V porovnání s cenou v jiných zemích je to stále o mnoho levnější, ovšem výrobky střední třídy v Livignu tolik nejsou k mání. I přesto se nákupy oblečení těší v Livignu velké oblibě. V některých obchodech se vyplatí založit si věrnostní kartičku. Když se pak do Livigna vrátíte, máte slevy ještě o trochu vyšší. Mezi další oblíbené zboží patří drobná elektronika, ta je však někdy srovnatelná s internetovými cenami. Posledním, ale velmi důležitým artiklem jsou pohonné hmoty. Cestou z Livigna určitě naberte plnou, Levnější benzín cestou domů určitě nepotkáte.

Livigno - lyžování / snowboarding / freeride / běžky

 • 1809 - 2798 m n.m.
 • 115 km sjezdových tratí
 • 10 černých (11 km), 54 červených (75 km), 38 modrých (29 km)
 • 4 kabiny, 14 sedaček, 16 vleků
 • 2 x snowpark, U rampa
 • lyžování ve volném terénu, skialpinistické trasy, paragliding
 • 85 km s umělým sněhem
 • 40 km běžeckých tratí

Livigno bývalo jen malé městečko, které bylo po staletí v zimě zcela odříznuté od světa. Postupem času se rozrůstalo, vyrůstaly zde nové a nové sjezdovky, vybudovaly se příjezdové cesty a tunely a dnes Livigno patří k nejvyhlášenějším a nejvyhledávanějším střediskům Itálie pro úchvatné scenérie a kvalitu lyžařských středisek. Livigno je rozeseté po obou stranách říčky protékající údolím v objetí vysokých horských štítů. Na obou stranách města vyrostly lyžařské areály, které ačkoli jsou oba v Itálii, jsou nazývány italský "Carosello 3000" a švýcarský "Mottolino". Areál Mottolino je od Švýcarska co by kamenem dohodil.

Livigno17

Zimní sezona v Livignu začíná v listopadu a končí v květnu. Livigno díky své poloze zaručuje dostatečné množství sněhové pokrývky a oproti jiným střediskům tedy můžete dojet na lyžích až do města, což v jiných níže uložených střediscích bývá dost častý problém. Livigno nabízí dokonale propracovanou síť lanovek po obou stranách hor. V Livignu na Vás čeká více než 30 lanovek a vleků - 4 kabinové lanovky, 14 sedačkových lanovek a 16 vleků. Tato dokonalá síť spojuje 115 km sjezdových tratí různé obtížnosti. Na svazích je pro Vás připraveno 12 černých sjezdovek, 37 červených a 29 modrých sjezdovek. Na své si tedy přijdou jak začátečníci, tak i pokročilý lyžaři. Pro zájemce zde na začátečníky čeká asi 80 instruktorů v lyžařské škole.

Kromě lyžařských areálů se Livigno pyšní i dvěma snowparky, z nichž jeden je největším snowparkem Itálie a patří k nejlepším v Evropě. Livigno má dostatek prostoru i pro freestyle. Dobří lyžaři, kteří touží po troše adrenalinu, mohou vyzkoušet heliskiing - neboli na lyže z vrtulníku. Dovolená v tomto bílém ráji je ideální také pro milovníky běžkaření. Upravené běžecké stopy Vám učarují panoramatickými výhledy a krásou přírody, jíž protínají. Dech beroucí je pohled na třpyt zasněžených vrcholků a ještě větší adrenalin Vám do žil nalije pohled z výšky na kluzáku nebo při paraglidingu. Držíte-li se raději přecijen při zemi, můžete zkusit sněžné skútry. Livigno je město mnoha možností, můžete se zkusit nechat svézt rolbou, nebo se bořit do sněhové peřiny na hřbetu koně, nebo třeba jen usednout do kočáru k prohlídce města. V Livignu najdete i bazény a wellnes centra, kde kromě sportu můžete dokonale relaxovat. Livigno uchvátí i motoristy, kteří si mohou pronajmout motokáru a zazávodit si na ledové ploché dráze. Kdybyste chtěli na chvíli vydechnout od bílého sportování, vyrazte na nákupy. Livigno je v bezcelní zóně, proto Vás nákupy jistě potěší.

Zimní zájezdy do Livigna s CK Fede >>

Lanovky a vleky

mapa mapa lanovky

Běžky

Italská oblast Livigno nabízí celkem 40 km dobře upravovaných běžkařských stop. Díky umístění v horském údolí jsou tady podmínky pro běžecké lyžování téměř dokonalé.

V samotném údolí narazíte celkem asi na 30 km dobře udržovaných tratí, které můžete využívat zcela zdarma, když si s sebou vezmete běžky. Již na prvním sněhu se tady můžete prohánět při běhu na lyžích.

Je už pak jedno, zda to bude na lehčích či těžších úsecích, hlavně, že ve zdejším otevřeném údolí téměř nepřetržitě svítí sluníčko.

V prosinci se tu každoročně koná La Sgambeda, mezinárodní maratón v běhu na lyžích, jímž se zahajuje nejen běžkařská sezóna, ale i sezóna populárních závodů FIS Worldloppet Cupu.

Fotogalerie

 

 

 

Mapa: Livigno

Mapa je interaktivní, můžete si jí přepnout do satelitního módu a využít funkce Street View.

mapa mapa lanovky

 

 

Ischia - fotogalerie

1
10
2
3
4
5
6
7
9
 Mg 2609
 Mg 2689
 Mg 2730
 Mg 2836
Aragonsk Hrad
Barano  Pramen Nitrodi
Barano Nitrodi
Barano
Casamicciola Keramika2
Casamicciola Terme  Loasi Castiglione
Casamicciola Terme
Citara
Citrony Ischia
Forio  Porto
Forio 2
Forio Panorama
Forio Pstav
Giro Isola Lodn Okruh Jolly
Il Fungo
Img 0077
Img 0149
Img 0264
Img 0743
Img 1849
Img 1877
Ischia Porto  Caremar
Ischia Porto  Riva Destra 2
Ischia Porto 2
Kostelk S. Maria Del Soccorso
Lacco Ameno  Monte Vico
Lacco Ameno  Negombo
Lacco Ameno
Maria Living Party 119
Maronti 2
Maronti
P4258546
P5093230
P5093297
P5093308
P5093616
P5093666
P5130445
P5222793
P8159828
P8159829
P8159830
P8209609
Panorama Severozpadn Pobe
Sant Angelo  Erstv Va
Sant Angelo 3
Sant Angelo 4
Sant Angelo
Sant Angelo6
Tropical038

Livigno - Itálie/Alta Valtellina

Jedno z nejoblíbenějších italských zimních i letních středisek

Livigno je horské městečko, které se nachází v srdci Alp na severu Itálie, v nejsevernější části Lombardie, regionu Itálie. Livigno je také nejlidnatějším městem, které se nachází v nadmořské výšce nad 1500m.n.m. a je celoročně obývané.

Livigno29

Hledáte to nejlepší lyžování? Jezdíte rádi na Biku? Potom je Livigno správná volba

Livigno je městečko táhnoucí se dolinou Valle di Livigno v sevření až 3000m vysokých horských masívů. Livigno sice leží v údolí ve srovnání s okolními velikány, ale přesto je ve výšce 1816m.n.m. Livigno má trochu netradiční tvar a připomíná dlouhého hada, který se natáhl přes celé údolí.

Livigno je rozdělené do několika částí. Nejdůležitější částí je centrum neboli San Antonio, které je nevíce navštěvované turisty. Projít se zde můžete po pěší zóně obklopené mnoha obchody a hotely. V této centrální části má Livigno také svůj nejstarší hotel. Severně od centra je další část města Livigno - S. Maria, kde dominantou je farní kostel Santa Maria Nascente, jsou zde různá sportovní zařízení, kino, školy a také ledová plochá dráha. Severní část města uzavírá jezero Lago di Livigno.

Jižně od centra je část S.Rocco, která je ve vyšší poloze než jiné části městečka Livigno a najdete zde v zimě kluziště, v létě tenisový kurt.V S. Rocco je také diskotéka "Kokodi" a začínají zde svahy lyžařského střediska Carosello 3000. Dále na jih je část zvaná Forcola, která je nejextrémnější částí města Livigno. Je to horský průsmyk ve výšce 2315m.n.m. a nachází se nedaleko hranic se Švýcarskem, které jsou však přístupné jen v létě, pro extrémnost krajiny.

Na úbočí, východně od centra je nejmladší část města Livigno - Teola. V této části jsou převážně ubytovací zařízení a hotely. Tato část městečka Livigno je v bezprostřední blízkosti sportovního zařízení ve svazích Mottolino - v létě bike park Mottolino, v zimě snowpartk Mottolino.

Doprava po Livignu

Pohybovat se v Livignu bez automobilu je možné. Hlavní vleky a lanovky a všechny neuralgické zóny dané lokality jsou obsluhovány účinnou a bezplatnou kyvadlovou autobusovou dopravou, která spojuje celou obec od kempů v zóně Forcola až po oblast jezera.

Kabinkové lanovky Carosello 3000 (se zastávkou přímo naproti vlekům/lanovkám) a Livigno Centro (50 metrů pěšky uvnitř pěší zóny) jsou pokryty všemi linkami bezplatného autobusu: modrou, červenou a žlutou.

Počasí

V Livignu převládá klidné studené klima. Průměrná roční teplota se pohybuje okolo 3ºC. Hlavní zimní sezóna a nejlepší počasí pro lyžování jsou zde od prosince do února. Naopak nejteplejší počasí má Livigno v červenci, kdy se teplota pohybuje mezi 10 až 15ºC. V červenci také nastává období s největším počtem srážek, nejsušší měsíc je březen.